ds
Soru Sahibi
3 Ocak 2021 04:14

Alerjik astım mi

Hocam merhaba 25 yaşındayım.2001 senesinde 1 hafta yatılı zatürre geçirdim ve alerjik astımım vardi spreyler vs kullandım. Bayadır öyle bi rahatsızlığım yoktu fakat pandemi baslayali samana çamaşır suyuna ayrı bi ağrı ve bazen daralma başladı çok kolonya temizlik ürün kullanıyorum ama sobadan bile gögsume ağrı girdi. Sinuzitlerimdede kistler var Çok yedigimsede gogsum ağrıyor ciğerlerim yoksa reflu mu Sizce tekrar ilaç kullanmalı bi durum müdür şu durumda doktora gitmek istemiyorum ne yapmalıyım? Teşekkürler.

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. Fuat Erel
Göğüs Hastalıkları , Alerji ve Göğüs Hastalıkları

Hayirli sabahlar Nefes darligi varsa camasir yemek parfum kokulari rahatsiz ediyorsa hirilti oksuruk oluyorsa bu bulgular astim lehinedir. Bu durum gunluk aktivitenizi ya da uykunuzu bozuyorsa gogus hast uzmanina gorunmenizde yarar var. Gecmis olsun

3 Ocak 2021 07:10
ds
Soru Sahibi

Teşekkür ederim hocam ev ve çiçek tozuna alerjim var tekrardan alerji testine gerek var mı?

4 Ocak 2021 21:13
Prof. Dr. Fuat Erel
Göğüs Hastalıkları , Alerji ve Göğüs Hastalıkları

Iyi aksamlar Alerjik bunyeli iseniz solunum yollariniz hem bu alerjenlere hem de farkli kokulara cok duyarli olur. Oncelikle bunlardan uzak durmanizi oneririm. Test son iki yil icinde yapildiysa tekrarlamaya gerek yok. Tedavinizi alerji ve gogus hastaliklari uzmaninca planlanmasini oneririm.

4 Ocak 2021 21:38
ds
Soru Sahibi

Tamam hocam çok teşekkürler gideceğim en kısa zamanda inşallah.

5 Ocak 2021 23:44
Prof. Dr. Fuat Erel
Göğüs Hastalıkları , Alerji ve Göğüs Hastalıkları

Saglikli gunler dileklerimle

6 Ocak 2021 23:17