öc
Soru Sahibi
23 Aralık 2019 12:13

alerjide kortizon

Hocam iyi günler alerji ölçümü yaptırdım epey çıktı.Bende uyku apnesi olduğumdan makine kullanıyorum burnumda 15 senedir herkış ayında ya sinüzit yada başka şekilde akıntı oluyordu geçen sene yükseldi bu arada yaz nezlesindede oran her sene arttı.Gögüs hastalıkları doktoru bana alerjim olduğunu bir uzmana görünmemi söyledi ve bana nefes testinden sonra <foster Nazoster birde alerji hapı verdi bir uzmana gittim bu ilaçlara iaveten bana bir kortizon iğnesi bulamadım müellifi Dipromed aldım ayriyeten NOvo Helisen Depot birde Allergovıt yazdı bunu 10 gün sonra al dedi bana uygulamnın doğru olup olmadığını söyleye bilirmisiniz Celal ö.....saygılar

2 cevap
Cevaplar (2)
Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Ersoy
Dahiliye - İç Hastalıkları , Alerji Hastalıkları

alerji aşıları alerjinizi ortadan kaldırabilecek tek tedavi yöntemidir. uygun aşılarla alerjiniz ortadan kalkarsa diğer şikayetleriniz de geçer

25 Aralık 2019 14:52
öc
Soru Sahibi

teşekkürler iyi günler

27 Aralık 2019 08:51
Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Ersoy
Dahiliye - İç Hastalıkları , Alerji Hastalıkları

Geçmiş olsun

30 Aralık 2019 21:54