AE
Soru Sahibi
26 Mayıs 2018 04:06

Alerji ve aşı

Meraba hocam. Benim kızım 13 aylık yumurtaya alerjisi oldugu icin kkk aşısını hastanede doktor kontrolu altında yaptik fakat sadece bir aşısını yaptılar diger iki aşiyi saglık ocagı 1 ay sonra olacagını soyledi. Cuma günü olması gerekiyodu ama bn unuttum hafta sonu da araya girdigi icin götüremiyorum pazartesi götürsem sıkıntı olurmu acaba yaparlar mı kızmın aşlarını

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Şükrü Nail Güner
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi

İki canlı arasında en az bir ay olmalıdır. Erken yapılması aşının etkinliğini azaltırken, geç yapılmasında bir sorun oluşmaz. Gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz Sağlıcakla kalın

2 Haziran 2018 00:58