BZ
Soru Sahibi
5 Ekim 2018 08:56

ALBUMİN DÜŞÜKLÜĞÜ

Merhaba hocam, Şuan da 3,5 aylık olan oğlum iki ay önce biliyer atrezi teşhisi konulup başarılı geçen bir kasai ameliyatı oldu, kontrollerimizde gittiğimizde Albumin seviyesi 2,4 ve GGT değeri 444 olarak çıktı diğer değerleri normal çıkmıştır. Sorum şu olacak; Kasai ameliyatı sonrası kesin karaciğer nakli gereklimidir ve albumin seviyesi düşmesi hakkında değerleri yorumlarınız bekliyorum.İyi çalışmalar diliyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Vildan Ertekin
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

gecmis olsun oncelikle cok yakin cocuk gastro takibune ihtiyaciniz var. hayatinin bir foneminde mutlaka kc nakli htiyaci olacak ocugunizun. atakent acibadem ge en yil en vok cocyk nakli yapan hastane istanbul da ve hicbi ucret alinmiyor. takip icin gelebilirsiniz. albumin dusuklugu bazen basit enfeksiyonlarda da olur kc sentezinin yetmedigi anlamini da tasir diger tetkiklerle karar verilmelidir.

29 Ekim 2018 00:35