CT
Soru Sahibi
22 Mart 2017 19:48

Akdeniz ateşi

Çocuğumun da ani ateşlenmeler oluyor akdeniz ateşi olabilr dendi sonra yapılan tahliller temiz çıktı ve şuan yine aniden ateşlendi 40 derece çocuğunda bu hastalık varmı yokmu nasıl öğrene biliriz tam teşhis istiyorum bana yardımcı ola bilirmisiniz

3 cevap
Cevaplar (3)
Uzm. Dr. Gözde Kır
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Sadece ateş var denilerek herhangi bir hastalık teşhisi konulmaz ateşin süresi ateşe eşlik eden başka durumlar ( karın ağrısı isal nezle bulguları boğaz ağrısı gibi ) var mıdır o esnada muayene bulguları ve gerekirse kan tetkileri sonucunda birtakım bilgiler verilebilir

27 Mart 2017 16:04
CT
Soru Sahibi

Karın ağrısı ,yüksek ateş ağzının her yerinde dış büyüklüğünde iltihapları oldu bunun üzerine kan tahlili yapıldı ve Akdeniz Ateşi gözüküyor denildi sonraki tahlilde temiz denildi şimdi yine tahlil yapıldı yine kanda mikrop cikti

27 Mart 2017 19:51
Uzm. Dr. Gözde Kır
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

karın ağrısı ateş ve ağızda yaralar peryodik bir şekilde tekrarlıyorsa, aralarda çocuk sağlıklı ise, ateş ve karın ağrısı esnasında kandaki lökosit değerleri (iltahap hücreleri artıyorsa ) çocuğunuz peryodik ateş sendromu olabilir genetik testler yapılabilir bir sonuç çıkmaz ise adana ( hatayda olduğunuz için) tam teşeküllü bir hastanede çocuk romatoloji kliniğince takip edilmeniz gereklidir

3 Nisan 2017 15:55
CT
Soru Sahibi

Bilgileriniz için teşekkür ediyorum Sayın Hocam

15 Nisan 2017 14:11
Uzm. Dr. Gözde Kır
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

RİCA EDERİM GEÇMİŞ OLSUN

22 Nisan 2017 11:43