ŞT
Soru Sahibi
17 Ağustos 2014 14:11

Akciğer kanseri ve uyku sorunu

Mrb hocam babam 4.evre adenokarsinom akciğer kanseri yaklaşık 1 ay önce öğrendik biyopsi sonucunu. 20 gündür neredeyse hiç uyuyamıyor nefes darlığı, hırıltı ve balgam çok olmaya başladı ama balgam temiz kanlı değil mr çekildi herşeyi temiz çıktı kan ve idrar değerleri normal psikiyatriye gittik 2 tane hap verdi ama fayda etmedi durumunu ne kadar anlattıysak kemoterapi ve radyoterapi almak istemiyor durum böyle olunca bende zorlayamıyorum ağrıları olduğu zaman göğüs hastalıklarının verdiği muscoflex ve leodex kremlerini sürüyor ağrılar biraz hafifliyor ama hırıltı, balgam ve nefes darlığı giderek şiddetleniyor lütfen yardım edin hocam ne yapmamız gerekiyor çok zor bi durum ne yapacağımızı şaşırdık aynı zamanda 17 yıllık şeker hastası 2 yıldır insülin kullanıyor 17 mart 2014 te anjiyo oldu 1 adet stent takılı

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Özkan Kanat
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Tedavi almadan belirtiler gecmeyebilir. Agiz yoluyla alabilecegi kemoterspi ilaclari var

31 Ağustos 2014 14:36