GN
Soru Sahibi
10 Kasım 2017 16:26

Akciğer Grafisi

Sayın Hocam daha öncede sizinle yazışma yapmıştım. Hatırlatma anlamında ben 7 sene önce 1ve 2 arası evre meme ca tanısı ile Ege Üniversitesinde tedavi gördüm. Pet görüntülemesi sonrasında evre 3'e yükseldi ancak hemen akabinde sağ göğüs tamamen alındı. Operasyon öncesi 6 kür kemoterapi aldım. İyileşme süresi sonrasında takip amacı ile her 6 ayda bir tüm batın ve sol meme USG çekimine giriyorum. Ancak tetkikleri takip eden genel cerrahım senede bir akciğer röntgeni talep ediyor. Ben bunun fayda zarar dengesi yönünden çok gerekli olmadığı veya her sene çekimin yapılmasının sık olduğu görüşündeyim. Bu hususta ve varsa gerekli gördüğünüz diğer hususlarda sizin görüşlerinizi alabilirsem mutlu olacağım. Saygılar sunar, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Sayın Nil Güncel, Geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Bu durum tartışmalı, radyasyondan zarar göreceğinizi düşünmem, ama beri yandan çok zaman geçmiş, haklısınız, yılda birden daha uzun bir süre de olabilir. Saygılarımla Yavuz Dizdar

11 Kasım 2017 19:49