YA
Soru Sahibi
9 Şubat 2015 21:23

Ağzı Açık Tutmak İçin Alet

Merhaba.Sorum direk diş hekimliği ile ilgili değil ama başka çarem kalmadı.Benim burnumda aşırı derecede tıkanıklık var.Birçok kbb uzmanına gittim ancak çözüm bulunamıyor.Ağzımdan nefen almak zorundayım ancak ağzımı açık tutmakta zorlanıyorum.Farketmeden nefessiz kalıyorum beynime oksijen gitmiyor. Sorularım 1-Ağzıma takabileceğim ağzımı açık tutmak için kullanabileceğim bir alet varmı?Mesela ağıza operasyon yapılırken açık tutmak için kullanılan cihazlardan.Dilimide bastırırsa iyi olur. 2-Bunları uzun süre takmamın zararı olurmu? 3-Zararı oluyorsa minimize etmek için yapabileceğim birşey varmı?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Taner Badur
Diş Hekimi

Diş hekimliğinde ağzı açık tutmak için silikon üçgen takozlar mevcut. Bunları diş depolarından (Medifarm) bulabilirsiniz. Ancak çenenin bu şekilde uzun süre ve tek taraflı açılması eklemde problem çıkarabilir. Bu açıdan KBB yoluyla çözüm tek yol gibi görünüyor.

10 Şubat 2015 10:00