hm
Soru Sahibi
10 Kasım 2013 20:47

AĞIZDA OLUŞAN KÖTÜ KOKU

MERHABA Ayşe Hanım. Benim agzımda 2-3 yıldır Kötü bir koku var acaba nedeni nedir ? ne yapmam lazm ? Diş hekimine gittim diş ipi kullan dedi kullandım fayda etmedi.Sizin Bir Fikriniz Varmı ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Ayşe Gür
Diş Hekimi

merhaba Ağız kaynaklı kokuların pek çok sebebi var.kısaca şöyle belirteyim..1-taşkın dolgular 2-dişeti hastalıkları 3-kenar uyumları yetersiz kuronlar, dişetine basan köprü gövde altları, yanda ki dişlerle kontaktları bozuk dolgu ya da kuronlar,4-çürük dişler 5- kötü ağız hijyeni ,6-dil sırtının fırçalanmaması,8- boğaz enfeksiyonları- 9-sinüzitler, 10-boğazda sulkuslar arasına biriken yiyecek kalıntılarının oluşturduğu ''boğaz taşları'' (çok pis kokuludur), 11-akciğer enfeksiyonları, 12-mide-barsak problemleri,13-bağırsakta parazit varlığı, 14-soğan-sarımsak gb kötü kokulu yiyeceklerin çokça tüketilmesi, 15-alkol kullanımı, gibi sayabiliriz.bunların tek tek kontrol edilmesi gerekir.diş hekimi kendi alanı içersindekileri kontrol ettikten sonra hala sorun devam ederse, diğer branşta ki doktorları da ziyaret etmelisiniz..geçmiş olsun..

11 Kasım 2013 19:10