ÇH
Soru Sahibi
2 Temmuz 2014 14:14

ağız ve burundan koku gelmesi

Hocam merhabalar, uzun bir süre uğraştığım ama başaramadığım bir sorunum var. Sürekli ağzımda koku oluyor ve burnumdan geliyor. Günlük dişlerimi fırçalıyorum hatta fırçaladığımda da rahatsız ediyor koku gitmiyor. Koku burnumdan da geldiği için odayı kaplıyor ve havalandığı halde giren havasız diye camı açıyor. Sinüslerde midede bir problem çıkmadı. Diş çürüğüm yok. Lütfen beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Diş fırçalamanın yanında ara yüzleri tam temizlemek için diş ipi kullanmanız faydalı olacaktır. Ayrıca diş ve diş etlerinin dışında dil kökünün de diş fırçası ile fırçalanması kötü koku kaynağı bakterilerin ve kimyasalların uzaklaştırmasını sağlayacaktır. Dil fırçalarken fırçanızı önce oksijenli suya batırıp arkasından tuz ve karbonata batırıp fırçalama yaparsanız daha verimli sonuç alabilirsiniz. Geçmiş olsun.

2 Temmuz 2014 18:06