ÇE
Soru Sahibi
4 Eylül 2015 23:24

Ağız Kokusu

Merhaba şuan 20 yaşındayım 16 yaşımdan beri devam eden ağız kokusu problemim var KBB Gastro Dişçiye ve Dahiliyeye gittim bi sorun olmadığını söylediler psikolojik diyen bile oldu ama ben farkındayım çevremdekilerde farkında yüzüme söyleyen kişiler oldu dişlerimde çürükte yok ama ağzımda bi yoğun tükürük var kurulukta var Biteral Flagly Nidazol gibi Antibiyotikler kokuyu geçiriyo fakat ilaç bitince geri başlıyor dişlerimi günde 3 defa fırçalasam gene fayda etmiyiyo diş ipi gargara vs herşey yaptım Endoskopi + Kolonoskopi vitamin değerleri normal bi sıkıntı yok bi ilaçla geçti birde ayriyetten Bemix B vitamini kombinasyonu + Benoxol B12 takviyesi almıştım o zaman geçmişti B12 eksiklğim yok ama nasıl geçti bilmiyorum o zaman 3 gün sürdü sonradan aynı ilaçları kullandım fakat fayda etmedi bu ağız koku varken ağzım yanmıyor acıdan felan naneli sakız diş macunu yakmıyor bile ama o gün geçtiğinde çok fena yanmıştı ağzım dilim felan ağzımın içinde kaplayan bi bakteir var galiba buna nasıl çözüm bulunur hocam söylediğim antibiyotiklerle geçiyor fakat geri geliyo sonradan onlarada direnç kaznır diye kullanmıyorum ağzımda bazen aftlarda çıkıyor.

2 cevap
Cevaplar (2)

Flagyl türü antibiyotiklerin etki ediyor olması iltihap yaratan bir floranın aktifleştiğini gösterir.Bu flora havasız (oksijenin ulaşmadığı ) alanlarda var olabilen bakterilerdir.Kolonizasyon alanları enfekte diş kanalları,diş eti cepleri,dilin kök kısmı ve bademciklerdir.Kesinlikle şeker ve süt tüketmeden bir hafta geçirin. Dilinizin kökünü de fırçalayın. Eczaneden aldığınız oksijenli suyu bire bir sulandırıp dişlerinizi ve dilinizi bununla fırçalayın. Bir çay bardağı ılık suya bir çay kaşığı karbonat(ingiliz) koyup bununla günde üç defa 45 er saniye çalkalayın. Alkol içerikli sanayi üretimi gargaraları asla tüketmeyin.Bir hafta sonrasında durumunuzu bildirin.

7 Eylül 2015 10:42
ÇE
Soru Sahibi

Tamam hocam deniycem

7 Eylül 2015 12:03

.

7 Eylül 2015 16:54