CA
Soru Sahibi
29 Ekim 2018 21:57

Agiz , goz, el kurulugu ve ishal problemi

Hocam Merhaba , Ben agiz kurulugu , ellerde kuruluk, gozlerde kuruluk kasinti sorunlari ve ishal ibs teshisi aldim. Yapilan romatolojik testlerde; Anti Dna , Ana nuklleer antikor, anti-ro(ssa), anti-la(ssb) hepsi negatif. Ayriyetten ishal sorunum oldugu icin; fekal kalprotektin testi 30< negatif cikti. Romatoid faktor 11< negatif, crp 1,2 referans araligi 5< ,sedimentasyon 11m/saat referans araligi 0-20, hemogram testleri hepsi normal araliklar icinde anti hcv , anti hiv negatif.. Yasim 27, 2 yildir bu sorunlar devam ediyor. Ne yapmaliyim ? Testlerin hicbiri romatolojik bir bulgu belirtmiyor ? Ne yapmaliyim bu sorundan cok cektim... Tesekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Mesut Onat
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Bu durumunuzda barsaklarla ilgili bir sorununuz olabilir mesela çölyak hastalığı gibi ve bütün şikayetlerinizi açıklayabilir.

21 Kasım 2018 05:03