GE
Soru Sahibi
25 Şubat 2016 17:06

adetliyken doku parçası gelmesi

selam sayın doktorum adet günüme 1 gün kala adet oldum daha önce hiç görmediğim birşey hissettim adet oldum hani insanın elinin derisi gibi ama kahverengimsi kanlımsı bir parmak uzunlugu ip gibi bir yumuşak doku geldi 2defa çok korktum arkadaşıma sordum bana için temizleniyor dedi ama bir doktorun yorumuna ihtiyacım var normalmidir bu adet döneminde böyle kan gelirken peçeteye sildiğimde geldi gördüm anneme gösterdim eşime gösterdim bilgi verirseniz sevinirim çok korktum bende saygılar selamlar

9 cevap
Cevaplar (9)
Op. Dr. Sevim Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Büyük ihtimalle rahim içi dokusu dökülmüştür, sıkıntı yok, merak etmeyin, iyi günler dilerim

25 Şubat 2016 18:05
GE
Soru Sahibi

selam doktorum ben bu gün adet oldum gene ilk önce kahverengi geldi lavaboya gidip peçeteye sildiğimde kırmızıydı ped koydum 3 saat kadar bekledim açık kırmızı şekilde gelmiş lavabo ihtiyacım bittikten sonra peçeteye yine sildiğimde geçen ay gibi dokulardan geldi ama az az gelmesi hafif agrı yapması beni endişelendiriyor kist falan olabilirmi acaba yada ne olabilir kötü herhangi bir şey olabilirmi ben şuanda eşimin yanında hakkarideyim eşim orda görevli ne yapmamı önerirsiniz yorumunuzu bekliyorum

22 Mart 2016 13:11
Op. Dr. Sevim Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

kist yada myom olabilir. kötü bir şey olduğunu zannetmiyorum . yine de uygun olduğunuz zaman kontrole gidin . iyi günler dilerim

22 Mart 2016 15:03
GE
Soru Sahibi

Cevabınız için teşekkürler bir şey daha son olarak sormak istiyorum Adet ken yumurtlama dönemindeki gibi uzayan şeffaf akıntının olması pedde kanla beraber gelmiş ve yıkadıktan sonra akinti vardı normalmi acaba bu kısmet olursa birgün sizinle tanışmak isterim doktorum olmanızı çok isterim şuan uzakiz ama tayin olucaz seneye simdilik hoşçakalın saygilarla

23 Mart 2016 07:07
Op. Dr. Sevim Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

bu tür akıntı olabilir. normaldir. merak etmeyin iyi günler dilerim.

23 Mart 2016 12:51
GE
Soru Sahibi

sevgili doktorum ben yine sorucam ama kusura bakmayın ne yapsam bilemedim sizin fikrinize ihtiyacım var annem bulundugun yerde bir doktora gözük şimdilik dedi benim eşim ankaralı sizi kolaylıkla bulur ama 1.5 seneye ihtiyacım var size gelene dek enazından 1 kere olsun doktora gitmem gerekecek sanırım evden çıkamıyoruz burda pek askeri personel eşim benim olayları biliyorsunuz malesef şimdi sizin yardımınıza ihtiyacım var benim ben adetim dün bitti bugün duş aldıktan sonra kahverengi bir damla gelmiş ve lavabo ihtiyacımdan sonra kahverengi akıntı gibi geldi peçeteye iyice evhamlandım sanırım bir doktara gitmeden ben rahat olamayacağım eşime dedim gidelim ankaraya sevim hanıma söz götürücem ama izinler yok biliyorsun şimdilik ihtiyacın varsa ancak burda çıkabiliriz dedi gelişler konvoyla falan oluyor burası biraz karışık neyse şimdi gitsem doktora smear testi falan yapıcak ben ilk kez yaptırıcam yeni evliyim daha alttanda hiç baktırmadım daha bekarken üstten bakıyorlardı şimdi farklı olcak sanırım muayene ne zaman en uygun zaman olur az araştırdım 1 hafta 10 gün geçsin smear testi diyor ne yapsam bilemedim ya yanlış çıkarsa sonuç pazartesi salı gidersem dedim siz biliyorsunuz benim hiç bilgim yok bu konuda ne yapmam gerek en uygun zaman ne zaman diye birde bu böyle kahverengi az gelişler başında ve sonunda kötü şeyler çıkarmı burdaki kadınlar beni korktuyor yok rahim kalınlaşması kanser olmasın enfeksiyon yok iltihap kist miyom iyice dağıldım son 2 aydır yazıyorum adetlerim normaldi benim her zaman arada takılır gelmezdi falan şimdi böyle en başından beri size yazdıgım şekilde geliyor yine size yazdıktan sonra düzeldi normal geldi budefada o akıntılı kanamayı taktım o bitti dün çok az lekelenme şeklinde kan geldi bugün duştan sonra akşam üzeri geldi bende ne yapmam gerek hiç bilemedim annem de yanımda değil eşimde sürekli nöbet operasyon bunaldım kime soracagımı şaşırdım sizi çok sevdim bir doktor bir abla gibi çok iyisiniz keşke burda olsaydınız yada ben hemen gelebilseydim çok rahatlardım biliyorum bunu birgün tanışıcaz kısmetse çok uzun oldu ama kusura bakmayın

27 Mart 2016 21:39
Op. Dr. Sevim Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Adet bittikten 4 yada 5 gün sonra kontrole gidebilirsiniz, smear alınır, önemli bir şey çıkacağını zannetmiyorum, merak etmeyin, muayene zor değildir, strese bağlı hormonal bozukluklar adet lekelenmesi yapabilir, iyi akşamlar

28 Mart 2016 00:20
GE
Soru Sahibi

Doktorum ben doktora gözüktüm simdi sizin fikrinize ihtiyacım var benim kist miyom yumurtalıklar temiz fakat rahim ağzında büyük yara var dedi doktor iltihap var dedi simdi bu kanser mi anlamına geliyor smear aldı 1 hafta sonra sonuç ne önerirsiniz 2 ilaç 1 fitil kullanmam gerekliymiş sonra muayene ve adet donemi sonrası yakma dedi çok kotu hissediyorum ben simdi kendimi ya çok oncedense yada geç kaldım sa kanserde diye perişan oldum acil gelmek gerekirse gelicem sizden haber bekliyorum. Oneriniz benim için çok önemli

30 Mart 2016 14:09
Op. Dr. Sevim Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Yara olması kanser anlamına gelmez, merak etmeyin, smear sonucu normal çıktığında yara yakılabilir, sonra da takip gerekir, iyi akşamlar

30 Mart 2016 18:55
GE
Soru Sahibi

Doktorum sonucum çıktı kan elemanları doderlain basilleri ve polimorfonukler lokasitler ile kaplı zeminde izlenen epitelyal hücrelerin büyük çoğunluğu intermediate ve daha az oranda super fisyel hücrelerden oluşmaktadır arada seyrek olarak paransa al ve endoservikal hücre grupları izlenmektedir endometrial hücre yok koilostik değişiklik yoktur maling veya intraepitelyal lezyon yoktur class2 inflamasyon ve reperatif değişiklikler mevcuttur Yorumunuz benim için önemli smear testini yapan doktor 15 gün izinde akintim var esim izin alamıyor çıkış yok diyor ne yapicam bilmiyorum ben ne yapmalıyım sizce yardim edin bana size gelmek istiyorum haziran ortasına dek esim izine çıkamıyoruz tek geliş yok askerler helikopterle çıkıyor çok zor durumdayım ne yapmalı ne kullanmalıyım 2.5 ay var daha tesekkur ederim şimdiden

6 Nisan 2016 09:57
Op. Dr. Sevim Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Sonucunuz temiz çıkmış, kötü bir şey yok, merak etmeyin, sadece enfeksiyon mevcut. Fitil kullanılabilir, iyi günler dilerim

6 Nisan 2016 11:13
GE
Soru Sahibi

Cevabiniz için çok tesekkur ederim Peki yara demişti onu ne yapmalıyım acaba enfeksiyon iltihaptan dolayı mi kızarıklık gördü simdi haziran 15 e kadar yakilmasa ne olur fitil demissiniz mixovul 7 ovul diye bir fitil vermişti bana 1 defa daha kullanayimmi sizmi önerirsiniz bir ilaç yarayı geçirecek bir merhem bir fitil yokmudur smearda yara cikarmiydi araştırdım netten bir tek eczanelerde satılan bitkisel iğde yagi rahim yaralarina iyi geliyormuş eşimde propolis almış bana belki yara kapanır diye sacma biliyorum ama bilmiyorum şuanda da gelemiyorum ne yapsam beklemekle birşey olurmu ben size çok güveniyorum bu yüzden size çok soru soruyorum

7 Nisan 2016 00:04
Op. Dr. Sevim Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

fitil tedavisi sonrası kontrole gidin. eğer enfeksiyona bağlı ise zaten yara görünümü geçecektir, geçmemişse yakılabilir, zor bir işlem değildir, merak etmeyin. iyi günler dilerim

7 Nisan 2016 10:29
Op. Dr. Sevim Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

fitil tedavisi sonrası kontrole gidin. eğer enfeksiyona bağlı ise zaten yara görünümü geçecektir, geçmemişse yakılabilir, zor bir işlem değildir, merak etmeyin. iyi günler dilerim

7 Nisan 2016 10:29
GE
Soru Sahibi

sevgili doktorum rahatsız etmek istemem ama gene ben bu smear testinde enfeksiyon demişsiniz birşey takıldı aklıma mantar olsa acaba testte yazarmıydı muayene edende iltihap var dedi iyice kafam karıştı beyaz dudakiçinde vajina ortasında lavaboya gittiğimde bakıyorum ve yanma hissediyorum gün boyunca bununla yatar bununla kalkar oldum korkuyorum bu nedir diye sağlıkçı bir arkadaş var oda ornisid fort 500 mg neopanatron fitil kullan bari diyor biri sirkeli suyla sil diyor daha önce yaşamadım böyle hiç 10 gün var doktorun gelmesine sonrada adet olucam gidemeyeceğim adetkende size sormadan hiç birşey yapmıyorum yaz olsa eşim getirse size rahatlayacağım şuan hep orda bu nedir diye düşünmekten psikolojikman bozuldum çok endişeleniyorum neyapmalıyım

12 Nisan 2016 09:52
Op. Dr. Sevim Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

mantar olsa smear de gözükürdü, muayene olana kadar krem kullanabilirsiniz, endişe edecek bir şey yok, iyi günler dilerim

12 Nisan 2016 13:05
GE
Soru Sahibi

sayın doktorum merhaba nasılsınız size yine sorucam ben adet oldum çarşamba akşam üzeri bu gün bitti dedim artık ve yanma var adetkende vardı adetten öncede az vardı ilk sormuştum ya size uzun ip gibi geldi diye yumurta zarı gibi incecik bir şey yine bu adet sonrasında oldu o başındaydı bu sonunda geldi şimdi ilk lavaboya gittim ozaman pedde az kan vardı ama kahverengi değil bu defa sonra lavabo ihtiyacım bitince peçeteye sildim kurulamak için kalktıgımda tuvalette vardı 4 5 parça kahverengimsi gibi o zar gibi şeylerden yine peçetede vardı 2 3 adet küçük minik şekildeydi peçetedekiler kıymık gibi bundan ne çıkarabilirim yanma ve bu gelenlerde 3 sey aklıma takıldı mantarmı iltihapmı yaramı bide yaramı büyüdü kabukmu atıyor diyorum kendi kendime çıkamadım işin içinden bunların ilgisi varmı ve siz bana birşey önerirmisiniz ne yapmayalıyım ben burda doktora gitediğimden 2.ye eczaneden ornisid forte 500 mg adet öncesi kullandım şimdi evde neopetrone fitil monural şase var annem kargolamış bana ne önerirsiniz bana biliyorum bakmadan birşey tedavi edilmez en azından bunlar işe yararmı ve siz beni hep dinlediniz anlattıklarım ne olabilir doktorum kötü olsa smeardada birşeyler çıkardı demi teşekkür ederim size başınızı ağrıttım yine sizsiz yapamıyorum yine size dönüyorum

1 Mayıs 2016 21:01
Op. Dr. Sevim Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kötü bir şey olsa smear de çıkardı, merak etmeyin , ilaç kullanmadan önce muayene olun, iyi akşamlar

1 Mayıs 2016 22:58