DH
Soru Sahibi
12 Mart 2016 15:43

adet öncesi ağrı

Mereba ayşe hanım ben 28 yaşındayım yaklaşık 2 yıldır bebek istiyoruz ve bu dönemden bu yana her yumurtlama sonrası adet zamanına kadar 2 hafta karın bacak bel ağrısı yaşıyorum ve bu beni çok yoruyor adet dönemim ağrısız geçiyor ilişki esnasında ağrı olmuyor.doktora gittim tahlil rahim filmi çekildi bir sıkıntının olmadığını söyledi ama bu durum beni çok rahatsız ediyor 3 ay yumurta çatlaması sonrasında progestan kullandım o dönem rahattım ağrım olmadı ama kullanmadığım aylar aynı neler yapabilirim lütfen yardımcı olun 3 ay önce 7 haftalık bir düşüğüm var.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ayşe Parlakgümüş
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Rahim ağzındaki enfeksiyonlar ve endometriozis hastalığı bu tip şikayetlere neden olabilir. Enfeksiyonlar muayene ile anlaşılır. Endometriozis için tedavi verilebilir ve ağrılar rahatlatılabilir ancak bu tedaviler gebelik ile bağdaşmaz. Gebe kalana kadar ağrı kesici, sıcak uygulama kullanabilirsiniz. Doğumdan sonra şikayetler devam ederse daha etkili tedaviler uygulanabilir.

20 Mart 2016 19:13