KS
Soru Sahibi
22 Mart 2014 10:45

adet gecikmesi

merhaba hocam benim sorunum çok geç adet olmam neredeyse 2 ayda bir adet oluyrm geçen sene adetim çok düzgündü son 5 aydır düzensiz doktora gittim sonuçlar aşağıda yazdım ama yinede adet olmuyrm :( ileride hamilelilk için sorun yaşar mıyım :( Geçen ay üzerinden 2 ay geçti bu ay tekrar üzerinden 2buçuk ay geçti SONUÇLARIM BU ŞEKİLDE Acil-Beta hCG :1,2 Dehidroepiandrosteron sulfat :179 Estradiol : 54,68 Total testesteron : 0,45 Lüteinleştiren hormon (LH) : 6,97 Prolaktin : 10,78 TSH : 2,11 FSH : 6,17 17 OH Progesteron : 0.425 Serbest testosteron : 1.79 PELVİK ULTRASONOGRAFİ İNCELEMESİ: Mesane konturu düzgün, taş ve kitle izlenmedi. Uterus orta hatta, antevert konumdadır. Boyutları 65x50x27 mm dir. Myometrium normal eko yapısında, homojen görünümde olup suprapubik yaklaşımla tesbit edilebilen myom izlenmemiştir. Endometrium yankısı düzgün, kalınlığı 7.6 mm dir. Her iki over normal boyut ve eko paternindedir. Kistik, solid kitle lezyonu mevcut değildir. Douglasta sıvı izlenmemiştir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tevfik Güvenal
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Zaman zaman yumurtlama bozuklukları olabilir. 35 gün üzerinde adet görmek ve bunun yılda 2 den fazla tekrar etmesi normal kabul etmeyiz. Lab. değerleriniz normal. Olabilir, sizin bunun için dışardan ilaç alarak düzenli adet görmeniz sağlanabilir.

24 Mart 2014 00:32