HG
Soru Sahibi
5 Mart 2021 23:23

Adet düzensizliği ve ara kanama

Merhaba hocam. Adetimi her zaman düzenli bir şekilde oluyordum. Fakat sınavlarımın olduğu zaman cok stresliydim ilk defa ara kanama oldu. Sonrasında doktora gittim. Prolaktin hormonun yüksek dedi 46 ydı. Bir de Endometriel polip e benziyor dedi ultrasonla bakıp. Duphaston hap yazdı 2 ay kullan sonra gel dedi. Kullanırken adetim düzenli oldu ve ara kanama olmadı. Hap bittikten sonra tekrar ara kanama oldu. Gittim. Prolaktin 3,82 ye düşmüştü. Polip değil baya kuculmus dedi. Fsh 9,88, Lh 13,27 cıktı. Degerlerin normal gözüküyor dedi. Düzenlemesi için cyclo progyna yazdı içerken ara ara lekelenmeler oldu sonrasında artmaya başladı. Cok şiştim ağrı yaptı dayanamadım 4 tane kala bıraktım. 2 gün sonra Adet oldum. Adet bittikten sonra Tekrar ara kanama gibi lekelenme geldi. Bir de lekeler doğurganlığın yüksek olduğu dönemde geliyor. Ne yapmalıyım sizce. Şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ece Uslu Esen
Kadın Hastalıkları ve Doğum

2 ay sonraki kontrolünüzde ek bir bulgu çıkmaması iyi bir durum. Düzenleyiciler yani cyclo grubunda ilk kutularda lekelenme olabilir. Şikayetiniz devam ederse tekrar kontrol öneririm.

19 Mart 2021 21:50