BB
Soru Sahibi
23 Ekim 2018 03:46

Acilll ayak parmak kırığı

ACİL. Annem düştü ve baş parmağının yanındaki yani 4.cü parmağında kırık olduğunu söyledi doktor.Fakat filmden sonra parmağa hic bi işlem yapılmadan yerine oturtmadan,Atel bile takmadan,parmak ucu dışarda olarak,diz kapağına kadar (sadece alt bölgeye Alçı, üste bölgeyi sargı beziyle) sardılar.Parmağın yerine oturtulmaması ve Atel takılmaması ileride kemigin yanlış kaynamasına sebep olurmu.acilen bilgi verin lütfen.ona göre zaman kaybetmeden annemi başka hasteneye götürücem.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba. Kırıklarda kırığın tipine ve yerine göre müdahale edilmektedir. doktorun yapmış olduğu müdahaleye bizim filmini görmeden ve muayene etmeden yorum yapılmamız doğru değildir. Eğer içinizde şüphe oluştuysa başka bir hastanede ortopedi uzmanına göstermenizde yarara var. Geçmiş olmuş.

25 Ekim 2018 01:30