AK
Soru Sahibi
10 Ağustos 2019 00:30

Acil yardım

Hocam merhabalar benim kızım 2 yaşında 9 bucuk kilo boyu 85 cm...1 buçuk yasina kadar yemek asla yemedi hep mama tarzı şeylerle beslendi yaklaşık 7 aydır yemek yemeğe başladı herşeyi yiyo öğünlerinde kırmızı et ağırlık olmak üzere vitamin açısından zengin seyler vermeye çalışıyorum sevetekte yiyor yemeklerini fakat her ogunden sonra kakasini yapıyor bazen sabah daha kalkarkalkmaz yapiyo acaba bu normal mi ??gün içinde 1 kere öğlen uykusu uyuyo 2 saat kadar çok hareketli bi çocuk ?kilo alımı herşeyi yemesine rağmen yine yavaş kıymetli yorumlarınızı bekliyorum

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Şule Yıldırım
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Merhaba, Kızınızın boy gelişimi normal ama kilosu yaşına göre alt sınırda. Yemesine rağmen kilo almıyor ve sık dışkılaması varsa emilim bozuklukları açısından değerlendirilmesi lazım. Özellikle çölyak açısından tetkiklerini yaptırmanızı öneririm. Bu amaçla bir çocuk gastroenteroloji uzmanı ile iletişime geçmeniz faydalı olacaktır.

16 Ağustos 2019 10:34