UY
Soru Sahibi
31 Ağustos 2015 23:30

Acil yardım

Hocam Merhaba size bir konu hakkında danışmak istedim annem 42 yaşında 1 ay önce bir anda nefes alamama ve yüksek ateşinden dolayi hastaneye yatirdik ards ve ağır zatürre teshisiyle yogun bakıma alındı bir aydır yogun bakımda akcigerleri temiz bir yer kalmayacak şekilde lekelenmis bir aydır antibiyotik deniyorlar fakat olumlu sonuç alamiyorlar sürekli değişik hastalıklar söylediler emin olamadiklari için bütün ilaçları denediler fakat hala bir sonuç alinamadi ventilator cihazina bagli olduğu için tomografi ye alamiyorlardi fakat bugün makinayla birlikte riske girip tomografi çekmek zorunda kaldılar karında şişlik oluştu dalak ve karaciğer büyümesi var dediler altta yatan bir hastalık olduğunu fakat bulamadiklarini soyluyorlar yardimci olabilirseniz çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Servet Kayhan
Göğüs Hastalıkları

Bu verilerle size yardımcı olmam gerçekten çok zor. Önerebileceğim hastanızın çok iyi bir yoğun bakım ünitesinde takibi. Hasta verilerinin ayrıntılı belirtilerek bir üniversite hastanesinde değerlendirilmesi kesin tanı konusunda yardımcı olabilir.

2 Eylül 2015 19:05