KS
Soru Sahibi
28 Mart 2021 13:50

Acil yardım lütfen

Hocam iyi günler size sorum olcakti ben 3 ay önce ayak ağrısı şikayetiyle romotolojiye gittim iltihap değerlerim normal hla b27 negatif sakroiliak mr çekildim polisliğe hazırlaniyorum şuan biraz araştırınca AS diye bı hastalık ogrendim bel , kalça ağrım yok mr sonucum SAKROİLİAK EKLEM ANTERİORUMDA SAKRUMDA FOKAL ÖDEM DEJENERATİF DEĞİŞİKLİK yazıyor bazı doktor kireçlenme dedi bazısı ödem dedi bazısı sl disfonksiyonu hocam polisliğe engel olur mu bu durum ne yapmalıyim bana yol gösterir misiniz

3 cevap
Cevaplar (3)
Uzm. Dr. İlker Önder Ferah
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Sakrumda ödem ve dejeneratif değişikliğin AS ile alakası yok ,ya bir kaç kez sonuncusu yakın zamanda olmak üzere düşme olmuş ya da eskiden düşme olmuş onun için egrilme olup ağırlık üzerine bindikçe ödem oluşmuş , ortopedist bir görsün , kullandığınız bir ilaç var mı ? Anlattığınız bulgulara göreBüyük ihtimalle polisliğe engel değil , ortopedist mutlaka görmeli geçmiş olsun

29 Mart 2021 16:33
Uzm. Dr. İlker Önder Ferah
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Sakrumda ödem ve dejeneratif değişikliğin AS ile alakası yok ,ya bir kaç kez sonuncusu yakın zamanda olmak üzere düşme olmuş ya da eskiden düşme olmuş onun için egrilme olup ağırlık üzerine bindikçe ödem oluşmuş , ortopedist bir görsün , kullandığınız bir ilaç var mı ? Anlattığınız bulgulara göreBüyük ihtimalle polisliğe engel değil , ortopedist mutlaka görmeli geçmiş olsun

30 Mart 2021 02:56
KS
Soru Sahibi

Hocam rica etsem raporumu yorumlar mısınız bilateral sakroiliak eklem aralığı açıktır bilateral sakroiliak eklem superior kesiminde komşu şakrak yuzeyde milimetrik fokal sinyal artışı dikkat çekmiştir bu ne demek oluyor

30 Mart 2021 10:29
Uzm. Dr. İlker Önder Ferah
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Şimdi doğru olmuş , sakroiliak eklemde ödem varsa ankilozan sopondilit veya buna benzer sakroiliak eklemi tutan romatizmal hastalıklar yönünden ayrıntılı araştırılmanız gerekiyor , muayene ve ayrıntılı sorular sonucu belli olacaktır ,tanıyı fizik tedavi hekimi veya romatoloji hekimi koyabilir

1 Nisan 2021 11:04
KS
Soru Sahibi

Hocam iyi haftasonlari tekraryazdim kusuruma bakmayın 14 tane romotoloji doktoruna gittim hocam en son size yazdığım rapor sonucunda ortopediye yonlendiridler Pelvis grafisi çekildim orda da bı sorun yok dediler ortopediye gitsem bir tedavi veya ilaç uygularlar mi acaba ?

3 Nisan 2021 17:32
Uzm. Dr. İlker Önder Ferah
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Fizik tedavi hekimine başvurmanızı öneririm bu aşamada ,geçmiş olsun dileklerimle

3 Nisan 2021 21:57