DM
Soru Sahibi
18 Nisan 2017 19:05

Acil yardım hocam Tomografi ve röntgen zararı

Hocam merhaba ben yürürken düstüm aşırı ağrılarımdan dolayı ocak ayında 2 defa ayak bileğime 1 defa akcigerime film cekildi, daha sonra bel, boyun ve kalça mr'ı çekildi fakat gittigim diger doktor bel ve boyun röntgeni istedi tekrar mr'dan 1 ay sonra bel ve boyun röntgeni cekildim, 2 gün sonra nazal sinüs bt si cektirdiler. Yani 2 ay icinde 2 sol ayak bilegi filmi, 1 ciger, 1bel ve 1boyun filmi bel ve boyun 4 yönlü cekildi anladigim kadariyla ve nazal sinüs bt cekildim bundan 7 ay önce de 1 ciger filmi ve 5 ay önce batın tomografisi cekilmistim hocam aralarda da usg ve ekg cekildigim de oldu kanserden ya da diger etkilerinden korkuyorum hocam yıllık doz aşımı olmuş mudur aynı zamanda çok stresliydim 4 aydır yemeden icmeden kesilmistim resmen 1 haftadır kendime geliyorum ama bu seferde cigerlerimde ve sırtımda ağrı hissesiyorum tekrar film cektirmek istemiyprum riskli bir durum yaratırmı hocam doz aşımı olmuş mudur

1 cevap
Cevaplar (1)

Doz aşımı yoktur. Gerektiğinde yeni filmler cektirmekten kaçinmayın.

4 Mayıs 2017 11:02