YG
Soru Sahibi
3 Ocak 2020 14:26

Acil kalca agrisi

Hayirli cumakat doktor hn.ben 72 yasinda sol kalca ekleminde kiteclenmesi olan annem ile ilgili uyguladiginiz herhangi bir yontemden fayda olur mudiye sormak isterim sol eklem yurumeyi kisitlamasi var filmde kireclenme ciddi ve ameliyat disinda bir seyfayda etmez dedi ortopedi doktorlari eklemde ses geliyor ve bacak arkasindan dize dogru gerginlik ve agri yapiyor ayrica sicak agriyi hafifletiyor agri kesici ve kas gevsetici aldiginda agri gunluk azaliyor belinde 2 fitik var birinde baskisi varmis emari ve filmi var sag kalca da sol kadar olmasa da son 3 aydir ayni sekilde agrimaya basladi ancak sol kadar degil sag dediler saga fizik vb fayda gosterebilir sol ameliyatdan baska fayda gormez denildi .sizin tedavi yontemleriniz ile sol kalca icin bir umut olur mu ozon vb prp veya fizik almasi en azindan yurumesini rahatlatir mi .yaklasok bir yildir bu eklem yurumede sikinti veriyordu simdi bakkala gotmekte zorlamiyor destek almadan merdiven cikamaz oldu .ve bacagini tutarak aksayarak yuruyor ev icinde gunluk islerinde.baska herhangi bir rahatsizligi yok. Kalp seker vb.tansiyon ikaci kullaniyor sadece kemik erimesi de cok ileri degil .bir de sgk emeklisi uygulamalarinizda fark oduyor mu bilgi verirseniz memnun olurum

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Ayşe Çakır Çelik
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

merhabalar annenizin sağ kalçası ciddi cevap verir ama solu muayene etmeden karar veremem yapmış olduğum tedavilerin hiç bir yan etkisi yok gelirseniz bakarız. ssk bu tedavilerde hiç ödeme yapmıyor malesef. acil şifalar diliyorum.

15 Şubat 2020 10:16