SF
Soru Sahibi
13 Ağustos 2019 17:40

Abdominal serkilaj

Merhaba hocam benim bir düşüğüm bir erken doğumum var ilkinde Bebek hiç oluşmadı kanamayla düştü diğerinde serviks yetmezliği olduğu söylendi serkilaj oldum ama geç farkedildiği için 17 haftalık olduğu için dikiş pek işe yaramadı bebeğim sürekli vajinamı tekmeledi Doğum kanalına girdiği için erken Doğum yaptım tekrar hamile kalsam aynı şey olur mu abdominal serkilaj daha mı başarılı olur tekrar aynı şeyleri yaşamak istemiyorum psikolojik olarak atlatamadım henüz çünkü lütfen bana yardımcı olur musunuz? Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Mine İnan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Geçmiş olsun. Düşük nedeni olabilecek diğer nedenler ekarte edildikten sonra, kesin rahim ağzı yetmezliği tanısı almış iseniz 13. Haftada dikiş atılabilir. Maalesef ne yaparsak yapalım 1 erken Doğum yapmış hastanın ikincisin de de olma riski artıyor. Gerekenler yapılacaktır. Sağlıklı günler

14 Ağustos 2019 17:08