AD
Soru Sahibi
1 Şubat 2024 01:46

9 atımlık vt

Merhaba 10 yıldır ekstrasisitolüm mevcut panik ve stres durumunda artar ama bunu kontorl altına almıştım. Lakin kızımın kreşe başlaması ile birlikte üst üste viral enfeksiyon geçirmem sonucunda ekstrasisitolüm arttı. Kardiyoloji kontrolüne gittiğimde her zaman ki gibi eko normal çıktı. Ritim holter takıldı 24 saatlik ama ben o holter takıldığında viral enfeksiyon sürecine girdin ateş burun tıkanıklığı halsizlik bide üstüne o gece kızım çok hastaydı onunla ilgilendim uyuyamadım sabahında kızımı Dr yetiştircem diye panikle hareket ederken 9 atımlık vt geldi hissettim ama başka salise sürdü diyebilirim. Holter sonucu tabiki de 9 atımlık vt ekstrasisitoller. Hekim önerisi kalbime pil takılacağı ölümle sonuçlanacağı uykuda gelirse geri dönüşü olmayacağı yönde idi concor verip ömür boyu kullanmam söylendi. 32 yaşında yım masum ekstrasisitollerim camavarlaştı aritmi prof. Gittim kardiyak mr çekti herşey normal idiopatik oldupu söyledin concor u yarıma düştü ama ben concor kullandığım da normal atan kalbim anormalleşti sizin görüşünüz nedir ilacı bırakmayı düşünüyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)

Holterde VT denilen ama VT olmayan hatta hiçbir şey bile olmayan o kadar hasta gördüm ki. O nedenle bizzat kendim okumadığım bir holter için yorum yapmam. Velev ki doğru olsun, o durumu gerçekten 9 vuruluk VT bile kabul etsek bu illa uykuda öleceksiniz ve pil takılmalı anlamına her zaman gelmek zorunda değil. Ayrıntılar önemlidir ve bu ayrıntılar bana sizin burada 3 satırla yazabileceğiniz türden değil. Selamlar..

18 Şubat 2024 17:14