IN
Soru Sahibi
28 Aralık 2013 21:49

7yaşındaki kızımın kalbi delik

merhaba kızım 7yaşında daha önce 7defa hersene zature olup 10gün hastanede yattık en son yattıgımızda zatureden taşikardi geçirdi geçen haftada sürekli gögsüm agrıyor kalbim çok hızlı atıyor diyordu okulda oldugu bir gün fenalaştı hemen hastaneye kaldırdık yatırdılar 3gün yattı doktorumuz kalbinde delik oldugunu ve doguştan oldugunu söyledi merak ettigim doguştan olan 7yaşına kadar kapanması gerekmezmiydi..holter takıldı ,p.p.d testsi tahliller yapıldı sonuçları 9ocakta alıcaz günlük yaşantısını etkilermi ne yapmamız gerekir yeni ögrendik ve hiç bilgimiz yok tedirginim ultrasyon sonucumuz şöyle :İNTERATRİYAL SEPTUMDA 4MM GENİŞLİGİNDE SOL-ŞANTLI 4MM LİK SECUNDUM DEFEKT MEVCUT beni bilgilendirirseniz çok sevinirim teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Gülendam Koçak
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Kardiyolojisi

Geçmiş olsun Her delik kapanmaz. Belki de daha büyüktü ve zamanla 4 mm ye kadar küçüldü Önemli olan kızınıza zarar verip vermediği 4 mm olduğu için zarar vermez. Endişe etmeyin Doktorunuz gerekeni yapacaktır

28 Aralık 2013 22:17
Prof. Dr. Gülendam Koçak
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Kardiyolojisi

Geçmiş olsun Her delik kapanmaz. Belki de daha büyüktü ve zamanla 4 mm ye kadar küçüldü Önemli olan kızınıza zarar verip vermediği 4 mm olduğu için zarar vermez. Endişe etmeyin Doktorunuz gerekeni yapacaktır

28 Aralık 2013 22:19