YY
Soru Sahibi
25 Ekim 2013 00:12

7 ay önce doğum yaptım bel ağrım başladı

Lomber Spinal MR Tetkiki Fse T2 Sagittal, SE T1 Aksiyel ve Sagittal planda alınan görüntülerin incelenmesinde; Lomber lordoz normaldir.Skolyoz izlenmemiştir. Vertebra korpus yükseklikleri ve kemik iliği intensiteleri normaldir. L4 - 5 ve l5-s1 düzeylerinde dejenerasyona bağlı disk yapısında intensite kaybı izlenmektedir.Bu düzeylerde tekal SAK'a bası yapan posteriora bulging ile uyumlu görünüm izlenmektedir.L5 Vertebra KORPUSUNDA MODİC TİP 2 DEJENERASYON İZLENMEKTEDİR.L4-5 ve L5- S 1 düzeylerinde sağda sinir kökü hafif ödemli görünümdedir.bu düzeylerde interspinöz ligamanlar ödemli görünümdedir. Diğer disk aralıkları normal sınırlarda değerlendirlmiştirç Lomber ve sakral spinal kanal içersinde kitle lezyonu saptanmamıştır. Belirgin spinal kord patolojisi saptanmamıştır. Sakrum ve sakral kanal normal olarak değerlendirilmiştir. Paravertebral alanlarda patoloji dikkati çekmemiştir. rica etsem tanısını söyleyebilirmisiniz ne gibi bir tedavi gerekli ? emzirdiğim için ne yapıcam :( çok ağrım var

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. İlker Önder Ferah
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

tanınız bel fıtığı, hamileliğin son dönemine doğru ağrılar şiddetlenebiliyor, fizik tedavi doktoruna gitmenizi öneririm, saygılarımla.

6 Kasım 2013 10:14