ud
Soru Sahibi
24 Aralık 2013 22:09

65 günlük bebeğimin tahlil sonuçları

Doktor bey merhaba, 19 Ekim 2013'te doğan kızımın topuk kanı testi doğumun ertesi günü doğduğu hastanede yapılmıştı sonuçta olumsuzluk çıkmış ama maalesef bizi yeni bilgilendirdiler. Biz de 20 Aralık günü hastaneye yeniden kan verdik(damardan). Sonuçlar da şöyle TSH: 1.38 FT3: 3.06 FT4: 0.76 Sonuçlar hakkında bilgi verebilir misiniz, bu düşüklük ne anlama geliyor? Çok endişeliyiz lütfen bizi aydınlatın. Gösterdiğimiz doktor 15 gün sonra gelin test yaptırın dedi ama beklemek zaman kaybı olmaz mı

3 cevap
Cevaplar (3)
Doç. Dr. Fatih Gürbüz
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi ve Metabolizma Hastalıkları

Referans aralıkları hastaneye göre değişir onlara göre yorumlamak lazım

24 Aralık 2013 23:03
ud
Soru Sahibi

hastanenin referans değerleri TSH 1 - 9.1 FT3 2.15 - 5.83 FT4 0.92 - 1.99 Bizim sonuçlar da TSH: 1.38 FT3: 3.06 FT4: 0.76

25 Aralık 2013 00:09
Doç. Dr. Fatih Gürbüz
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi ve Metabolizma Hastalıkları

T4 düşük. Bir daha baktırın. Yine aynı gelirse trh testi var

28 Aralık 2013 11:01
ud
Soru Sahibi

t4ün düşük olduğunun biz de farkındayız, bunun ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorduk... neyse

5 Ocak 2014 17:18
Doç. Dr. Fatih Gürbüz
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi ve Metabolizma Hastalıkları

Her sonuc herzaman bi anlama gelmeyebilir

6 Ocak 2014 23:46