TB
Soru Sahibi
1 Mart 2019 15:52

4 YAŞINDA ÇOCUK İŞİTME KAYBI

İYİ AKŞAMLAR HOCAM 4 YAŞINDA KIZIMDA BİR HAFTA ÖNCE SOL KULAĞIMDA AĞRI VAR DEMESİNE İSTİNADEN ACİL DOKTORUNA GİTTİK,ACİL DOKTORU;KULAK İÇİ MUAYENESİNDE ÖDEM VE KIZARIKLIK OLDUĞUNU SÖYLEDİ VE AMOKLAVİN 400/57 ve CALPOL VERDİ.TEDAVİNİN 6.GÜNÜNDE KBB UZMANINA İŞİTME KAYBI ŞÜPHESİ İLE GİTTİK.KBB UZMANI MUYENESİNDE KIZARIKLIK DEVAM ETTİĞİNİ,SERÖZ OTİTİS MEDİA TEŞHİSİ KOYDU VE ODYOMETRİ TESTİ İSTEDİ.SAĞ KULAK 22 DB,SOL KULAK 37 DB OLARAK ÖLÇTÜ.KBB UZMANI DOKTORUMUZ TEDAVİYE DEVAM EDİLMESİNİ,CİHAZ İLE MUAYENEDE İÇERİSİNİN KIZARIK VE HİPEREMİK OLDUĞUNU VE ON GÜN SONRA KONTROLE GELİNMESİNİ İSTEDİ. SİZE SORUM BU İŞİTME KAYBI KALICI OLUR MU? İYİLEŞME DURUMU VAR MI? İLERDE HAYAT KALİTESİNİ ETKİLER Mİ? SAYGILARIMLA.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Erol Keleş
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Orta kulak iltahaplarindan sonra ortakulaktaki sıvıya bağlı işitme kaybı olur. Bu sıvının yüzde 90 nı en geç ikinci ayda kendiliğinden düzelir. Verilen tedaviye devam edip belirtilen sürelerde kontrole gitmenizi öneririm.

1 Mart 2019 19:06