YV
Soru Sahibi
15 Aralık 2009 11:14

4 ay önce 8 yaş kızıma seb.dermatit teşhisi kondu. Ketoral ve betnovate kul

4 ay önce 8 yaş kızıma seb.dermatit teşhisi kondu. Ketoral ve betnovate kullanıyoruz. Betnovate 30 cc bitmek üzere. Ketoral 100 ml henüz 2/3 kullandık. Şu ana kadar sadece birer kez sağ ve sol kulak arkasında tırnak büyüklüğünde beliren yaraları yaklaşık 5-6 günlük ilaç tedavisiyle geçirebildik. Sorularım; 1.Yayılır mı? Bu düzeyde de kalabilir mi? 2.Şamp. ve losyon yan etkisi nedir? 3.Hastalığın tamamen geçme ihtimali var mı, yoksa ömür boyu sürer mi? 4.Beslenme? Teşekkür ediyorum, Saygılarımla

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Volkan Bey 1. Genelde aynı düzeyde kalır ve aynı alanlarda tekrar eder. 2. Şampuanın göze kaçırmadıktan sonra bir yan etkisi olmaz. Betnovate kortizonlu bir ilaç doktorunuzun önerdiği süreyle kullanın. 3. Seboreik dermatit genelde belirli aralıklarla tekrar eder. 4. Bir bağlantısı yok. Geçmiş olsun

15 Aralık 2009 23:38