AB
Soru Sahibi
16 Ekim 2010 01:18

31 yasinda 1 cocuk annesi bir bayanim, halen emziriyorum ( bebegim 19 aylık

31 yasinda 1 cocuk annesi bir bayanim, halen emziriyorum ( bebegim 19 aylık) . Koltukaltıma lazer epilasyon yaptirmak istiyorum. Bununla ilgili 2 sorum olacak. 1. Daha onceki muayenelerde goguslerimin fibrokistik yapida oldugu soylendi. Epilasyonun goguslere veya lenf bezleri uzerinde bir sakıncası olabilirmi ? 2. Emzirme doneminde yaptirmam sorun olur mu ? Cevabiniz icin simdiden cok tesekkurler. Saygılar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Gökmen Sukgen
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Lazer epilasyon lokal olarak uygulanan ciltte bulunan kıl folliküllerine etki eden yöntemdir.Ciltte bazen eritem kızarıklık yapabilir ona ikincil gelişebilecek enfeksiyonla da karşılaşılaşılabilinir.Ancak kontrollü uygulandında o dönemde emzirme ve lenf bezlerine etkisi yoktur..

16 Ekim 2010 11:34