ab
Soru Sahibi
5 Ocak 2021 15:24

3 yaşında kı kızımın davranışlarındakı taşkınlığı

Merhabalar Nilüfer Hanım, 3 yaşında kızım (39 aylık) kardeşinın doğumundan sonra kıskanlıkla birlikte sınırsız davranışlar sergılemeye başladı.Anaokuluna gidiyor öğretmen değişikliği yaşadık 'on tane çoçuk var sınıfta sadece kızınızda diğer arkadaşlarını itme eğilimi var dedı. Etkinlik yapmıyor sonuna kadar sürdürmüyor çalışmalarını. sureklı sınıfdan dısarı cıkıyormuş. yasıtlarına göre ezberı yanı bırşeyı öğrenmesi ve matematik zekası ilerde doktoruda bunu söyledi. Ne yapacağımı şaşırdım. nasıl bır yol izleyebilirim. Çoçuğumun bu asice davranışlarıyla ilgili destek almayı düşünüyorum... Şimdiden teşekkürler...

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, kızınıza zaman ayırınız. Bebekle ilgilenirken birileri kızınızla ilgilensin. Sonra da tam tersi siz kızınızla özel zaman geçiriniz. Bol bol kavram eğitimi ve el becerilerini geliştirici etkinlikleri birlikte yapınız. Birlikte kitap okuyunuz, oyunlar oynayınız. Mutlaka ilgisini çeken etkinlikler olacak ve okul kurallarını da öğrenecek. Bunun için biraz zaman gerekir. Sabırlı olup destek olmaya devam ediniz. Kızınıza sevgiler, mutlu günler dilerim.

3 Şubat 2021 16:08