KA
Soru Sahibi
6 Mayıs 2021 10:51

3 yaş cinsel organ keşfi

Merhaba, 3 yaşındaki kızım babası ile yakın temaslarda, kucağına oturduğunda mesela penisini farketmeye başladı ve bu ne baba altına kaka mı yaptın tarzı tepkiler veriyor. Nasıl anlatmalıyız ona? Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, 3 yaş çocuğu için bu konuda ayrıntılı bir açıklamaya ve dikkatini, zihnini bu konuya yönlendirmeye gerek yoktur. Bu nedenle babası ile çok yakın temaslara da gerek yok. Yani böyle bir ortam oluşturmayınız. Böyle bir ortama fırsat vermeyiniz. Yaşına uygun aktiviteler ve oyunlar, etkinliklerle kızınızın gelişimini destekleyiniz. Kızınıza sevgiler.

10 Mayıs 2021 16:47