KM
Soru Sahibi
30 Ekim 2021 22:27

22 aylık ck yüksekliği

Merhabalar hocam bebeğim 15 aylık ilken çocuk dr ast 67 keratin 0,42 olması sebebiyle bize kas hastalığı olabilir dedi ertesi ay ck bakıldı 325 çıktı 1 ay sonra nöroloğa gittik ck 370 çıktı ileri tetkik istedi verdik sonuçlar çıkmadı ama bu üç tahlil de de çocuğun resmen heryerini tutarak dakikalarca uğraşarak kan verdik çok güçlü ve damarı bulamayıp sürekli iğneyi sokup çıkararak kan aldılar geçen ay çok hastayken ilaç kullandık o arada yine zorlanarak kana bakılırken ck da istedik 280 e düştü ast 65 di bu ayda yine ishal ve kusma şikayetiyle acile gittik ve zorla kan alındı yine ck 220 ast 83 çıktı hocam değerlendirir misinİz

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Canan Kocaman
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Zor kan alınınca da ck hafif artış olabilir çocuk nöroloji muayenesi önemli göreyim çocuğu

1 Kasım 2021 11:42