DK
Soru Sahibi
26 Mart 2015 07:47

20lik diş çekimi sonrası dilde sıkıntı

Hocam merhaba, yanıtınız için çok teşekkürler. Evet, dilimde bir uyuşukluk, karıncalanma, elektriklenme hissi mevcut. Sıcak bir çay içersiniz de diliniz yanar birkaç gün acır ya öyle bir his var. Sola göre az da olsa dokunmayı da hissediyorum; ama tat ve ısı baya kayıp malesef. Bir de dokunduğumda her zaman olmasa da sağ dil yarısında(hasarlı kısımda) ekşi bir tat geliyor, anlamış değilim, aynı şekilde o taraftaki sarımsı renk değişikliğini de. Tamamen iyileşmesini çok isterim. Bunun için de alınabilecek hiçbir önlemde geç kalmak,sonradan tüh-vah demek istemiyorum hocam. B vitamini ve acıdığı için ve o bölgede biraz da şişlikten dolayı Majezik alıyorum her gün. Sizce şuan yapılacak başka bir işlem var mı?(operasyon üstünden 10 gün geçti) Örneğin lazer uygulaması gerekir mi, ne dersiniz? Gerekirse, ne zaman başlanmalıdır? Veya başka yöntemler denenebilir mi,var mı? Yardımınızı bekliyorum, tekrar teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dt. Özer Akıncı
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

İyi günler, Durum buysa şayet B vitamini almak ve beklemekten başka bir yöntem yok. Yine de diş hekiminize başvurunuz. Belki de ekstra bir gelişme sözkonusu olabilir.

28 Mart 2015 17:59