DN
Soru Sahibi
2 Şubat 2014 19:11

20 yaşımdayım.yüzümde derin sivilce izleri çukurlar ve deri altı sivilceler mevcut.

İyi günler hocam. Birçok tedaviye başladım fakat iyileşme görmeye başlayınca hepsine ara verdim.Doktorum kimyasal peeling yaptırmamı söyledi.8 seanslık tedavi öngördü(hocam,3 hafta ara ile raporumda akne skari+melasma teşhisi yazıyor.) 5. seansla beraber Azitro 250 mg(3 gün kullanıp 4 gün ara vermem gerektiğini söyledi) ve Clindoxyl 25g jel i akşam yatmadan sürerek bir ay kullandım(hocam 6 aylık bir tadevi öngördü).6. seansla beraber Azitro 250 mg a devam ediyorum ve jeli değiştirerek Isotrexın 30 g jel verdi (kullandığım ilk birkaç günde yanma oldu).Hocam,kimyasal peeling de çukurcukların derinliği azaldı fakat belirgenleşti.yüzümde ,antibiyotik kullanımı ile bir inme,sönme oldu.Tedaviye yardımcı neler yapabilirim?Teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

merhaba, tedaviye aynen devam etmeni öneririm. peeling sayısı arttırılabilir. azitro yerine tetralet 500 mg tb kullanılabilir. isotredin jel ile birlikte clindoxyl jel yerine sivex losyon sabah akşam kullanabilirsin. iyi günler

4 Şubat 2014 17:43