cn
Soru Sahibi
4 Kasım 2012 13:57

20 yaş dişi

merhaba, 6 gün önce cerrahi müdahale ile gömülü 20 yaş dişim alındı.antibiyotik Augmentin 1000mg kullandım, gargaramı düzenli olarak yaptım. Antibiyotiğim dün bitti ancak yüzüm ve boynum hala şiş. ağzımı açamıyorum sadece sıvı gıdalar alabiliyorum. alınan dişimin olduğu bölge beyazlıkla kaplı (sanırım iltihap). İlk 3 gün çene kemiğim ağrıyordu sonraki 2 gün ise diş etimde ağrı var. 2 gün sonra dikişlerim alınacak ama ağzımı bile açamıyorum, antibiyotik kullanmaya devam mı etmeliyim? doktora gitmeden önceki 2 gün boyunca ilaç kullanmamam problem yaratır mı?

1 cevap
Cevaplar (1)

Bence dikislerin alinmasini beklemeden ceken arkadasa ugrayin. Baska bir antibiyotigi kendisi yazacaktir. Sicak ya da taneli gidalarla beslenmeniz ya da sigara icmeniz de rol oynamis olabilir. SIk sIk yara bolgesine bakmaniz dilinizle kurcalamaniz bile iyilesmeyi olumsuz etkileyebilir. Gomulu disler genelde sIkintilidir,ceken hekimimin eline saglik. Size de gecmis olsun

4 Kasım 2012 14:03