cy
Soru Sahibi
10 Aralık 2015 21:27

20 lik Diş Çekimi Sonrası

Merhaba Hocam; Yaklaşık 5 gün öne sağ alt 20'lik gömülü dişimi cerrahi bir operasyonla birazda canım acıyarak alındı.Cerrahi operasyon yaklaşık 30 dk sürdü.5 gün içerisinde çenem yavaş yavaş açılmaya ve yemek yemeye başladım. Ancak dilimin sağ kısmı hala uyuşuk ve bu iyice sinir bozucu olmaya başladı.Doktoruma sorduğumda sinir zedelenmesi olabiliceğini ve bunun için b12 takviyesi ilaç verildi. Dikişler 2 gün sonra alınacak.Yemek yerken ve birşey içerken tat almamda herhangi bir sıkıntı yoktur. 2 gündür bu ilacı kullanıyorum.Dilimin sağ tarafı ve altı kısmı uyuşuk ve yanma hissi vardır.Dudakta herhangi bir uyuşma söz konusu değildir hocam.Bunun iyileşim süresi ne kadardır? Çenemi tam ne zaman açabilirim? Kalıcı bir etkisi var mıdır? Teşekkür Ederim Hocam.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Meltem Koray
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Ceneniz normalde 10 gun icinde acilir. Dilinizdeki uyusukluk da hasarin durumuna goe 6 ay icinde duzelebilir.

10 Aralık 2015 21:50