AE
Soru Sahibi
12 Haziran 2019 11:05

20 aylık oğlumun konuşmama sıkıntısı

Merhabalar, benim 20 aylık oğlum var, canı isteyince anne,mama,meme,dede ve cok az olmak sartıyla baba diyor. Anlamasında sıkıntı yok, bir şey isteyince yapıyor ama bu konuşmama olayı canımızı sıkıyor ne yapmalıyız?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, şu an yaklaşık olarak birkaç kelime daha kullanmasını bekliyoruz. Devlet hastanelerinde bulunan bir çocuk gelişim uzmanından destek almanızı öneririm. Hem ayrıntılı gelişimsel değerlendirme yapacak, sonrasında size ve çocuğunuza özel öneriler vererek sizi takip edecektir. Ayrıntılı değerlendirme yapmamama rağmen genel önerim televizyon, tablet, telefon kullanımını keserek bol bol park gibi çocukların olduğu ortamlara götürmeniz

3 Temmuz 2019 23:07

Merhaba, şu an yaklaşık olarak birkaç kelime daha kullanmasını bekliyoruz. Devlet hastanelerinde bulunan bir çocuk gelişim uzmanından destek almanızı öneririm. Hem ayrıntılı gelişimsel değerlendirme yapacak, sonrasında size ve çocuğunuza özel öneriler vererek sizi takip edecektir. Ayrıntılı değerlendirme yapmamama rağmen genel önerim televizyon, tablet, telefon kullanımını keserek bol bol park gibi çocukların olduğu ortamlara götürmeniz

3 Temmuz 2019 23:08