mm
Soru Sahibi
27 Ocak 2014 22:41

2 hafta önce yarım saatlik bir felc geciren 65 yaşındaki babam ogünden beri halsiz yorgun

iyi akşamlar zeliha hanım öncelikle böyle bir yardımcı olma olanağı sunduğunuz için şükranlarımı iletmek isterim. babam 65 yaşında kan pıhtılaşması ile ilgili bir ilac alıyor. ciğerleri içinde bi kapsül alıyor bir makine gibi alet ile ağzına tutup kapsülü kırıyor tozları icine cekiyor bu sayede ciğer sıkıntısını gideriyor. fakat 2 hafta önce sabah namazdan sonra göz kararması ile ilgili bana durumu anlattı oturduğu koltukta tepkisizleşmeye sağ tarafını salmaya başladığını farkedince 112yi aradım o arada annemde yüzüne su vurarak kendine gelmesini sağladı acile gidip akşama kadar mr kan tahlilleri cekilene kadar durduk doktor temiz olduğunu söyledi. eve geldik fakat 1 hafta kadar halsiz yorgun görünüyordu hergün aynısı olcak korkusu yaşıyorduk sonra 2-3 gün yine eski sağlam haline döndü ama 2 gündür bir halsizlik bitkinlik var oturunca kalkmak istemiyor. ara ara görmede sorunlar yaşadığını söyledi doktora gidelim bakalım diyince gerek yok diyor. ki herzaman aynısını yapar işler son noktaya gelince gideriz acillere. sizce durumunda bir aciliyet varmıdır alıp zorla doktora götüreyimmi. değerli fikirlerinizi bekliyorum. Saygılarımla.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ayşe Zeliha Kaya
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

babanız felç geçirmişe benziyor. Kan sulandırıcı alanların sık sık dr tararfından takip edilmesi gerek

3 Şubat 2014 14:20