FM
Soru Sahibi
1 Aralık 2015 07:11

2 aylık bebeğimde menenjit şüpesi

merhaba öncelikle şunu belirteyim ayaklarında 6 parmak anomalisiyle doğmuş bir bebeğim var ve sanıyorum başka rahatsızlarda eşlik ediyor gibi. İlk olarak bundan 10 gün önce bir kasık fıtığı geçirdi bebeğim geçen güne kadar normal bir düzelme gösterdi ancak son 2 gündür hafif ateş ve huzursuzluk, inleme olunca (başka hiçbir hastalık belirtisi yok) sami ulus çocuk hastanesinde dr. a gittik kan tahlillerinde yüksek enfeksiyon olduğu ve başka hastalık belirtisi olmadığından belinden bebeğin sıvı aldılar menenjit şüpesiyle dün gece hastaneye yatış yapıp antibiyotik tedavisine başladılar. birde bağlantısı varmıdır bilmem ama yakın zamanda beyincerrahisinede gidicektik zaten çünkü bebeğin kafatası braz yumurta gibi şakaklarından basıkve alnın üst kısmında bir renk değişikliği ve hafif bir deformasyon var doğuştan, bu kısımdanda sanki kafasının ortasına doğru bir çizgi uzanıyor gibi bıngıldağa giden kafatasını ayıran kemiklerin belirginleşmiş hali gibi bişi bilmem anlatabildimmi mail adresi verirseniz resim yollayabilirim. Bebeğimin menenjit şüpesi tedavisi şu başarıyla sonuçlanırmı acaba bilgi verirseniz sevinirim. ( ayrıca eşim hacettepede doğum yaptı ve orda halen göz-kalp-genetik takibi yapılmakta genetik muayenemiz 15 ocak daha gitmedik)

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ayşe Gülşen Hasçelik
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Bebeğinizin belinden alınan sıvı sonuçlarından meninjit olup olmadığı anlaşılır. Bu hastalık uygun antibiyotik tedavisi ile düzelir. Eğer oradan memnun kalmazssanız Hacettepe ye getirin

3 Aralık 2015 20:42