ME
Soru Sahibi
7 Mayıs 2019 13:46

19. Kromozom da sorun

Hocam merhaba 6 aylık hamileyim detaylı ultrasonda bebeğimde yarık damak dudak çıktı. Bunu araştırmak için fish testi,sitogenetik analiz raporu ve micro array yaptırdık. fish ve sitogenetik analiz raporu temiz çıktı fakat micro array de 19. Kromozom da 2.6 mb büyüklüğünde omım genine rastlandı. Genetik uzmanları bunun ne olduğunu anlayamadılar yardım edin lütfen ?bu arada eşim ve ben de kromozom testi yaptrdık sonuc bekliyoruz

1 cevap
Cevaplar (1)

19.kromozom da o bölgede gen fazlalığı hastalıklara yol açabilir Detaylı usg yi tekrarların lütfen Bebek ile ilgili kararı tüm sonuçlar eşliğinde vermek.gerekir

10 Mayıs 2019 21:13