ES
Soru Sahibi
1 Eylül 2021 15:51

18 yaş depresyonu

Merhaba Burak Bey. 18 yaşındaki kızım için psikiyatrist arayışında iken size denk geldim. 15 gün önce tavsiye üzerine kızımı başka bir psikiyatriste götürdüm. Kızıma depresyon tanısı koydu ve 50 mg. lustral verip gönderdi. Ebeveynler olarak ne yapmamız gerektiğine ilişkin benimle ve babasıyla görüşmediği gibi görüşmeye tekrar gelin de demedi. Kısaca memnun kalmadık. Kızım 15 gündür lustral kullanıyor ama ne yapmamız gerektiği konusunda yönlendirilmeye gereksinimimiz var. Sadece ilaç kullanmak yeterli olur mu bilemiyorum açıkçası ve bize tavsiyeniz nedir? Ayrıca ücretinizi öğrenebilirmiyim?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Burak Karakök
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Merhabalar. Gençlerle çalışırken öncelikle psikoterapinin sonrasında gerekirse ilaç tedavisinin eklenmesinin daha uygun olduğunu düşünüyorum..tabiki tüm yaklaşımlar danışanın durumuna göre değişebilir. Bazen acil durumlarda hızlı bir müdahale için medikal tedaviye hemen başlamak gerekebiliyor. Ayrıca anne ve baba ile de ayrı olarak görüşüyorum. ücret konusunu hastane ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. (bazı kurumlarla farklı anlaşmalar olabiliyor).ç sağlıklı huzurlu günler dilerim

11 Eylül 2021 13:54