eE
Soru Sahibi
4 Şubat 2014 18:49

15 aylık oğlum önemli

Hocam Merhaba;*** *** ** doğumlu 47 cm 2.320 kg oğlumla ilgili.2.5 aylıkken kalpte üfürüm sebebiyle gidildi william sendromu teşhisi konuldu.t.ü.tıp fakul.genetikte.o günden beri sürekli takipteyiz nöroloji,çocuk doktoru,çocuk kardiyolojisi,çocuk gelişim,fizyoterapi.size sormak istediğim Hocam yaklaşık oğlumu 5 aydır troid hormonlarına bakıyor çocuk doktoru çok iştahsız olduğu için.demir eksikliği var onun için damla kullanıyoruz nutrigen ferromixin verdi doktor diğerlerini kabul etmediği için sonuçlar iyi.yanlız t3 ve t 4 normal.5 aydır tsh hormonu sürekli 7.51 ve 8.2 çıkıyor.iyoz eksikliği olabilri dedi bizde 5 aydır iyotlu tuz kullnıyoruz.bu sabah troid hormonlarına bakıldı.t3 4.44 t4 1,19 tsh 7.3 çıktı.yine iyottandır dedi muhtemelen.bize centrum iyotlu tablet verdi.fakat bebekler için olanında iyot yokmuş.yetişkinlerde iyot varmış eczacı doktora sorun dedi çocuğa zararlı olabilri sonuçta 15 aylık dedi bu arada en son tahlil yaptırdığım endokrin uzmanı.doktpra gittim eczacının dediklerini söyledim 1 ay kullanacağız dedi bir şey olmaz dedi.benide eczane korkuttu açıkçası.ne yapabilirim oğlumun hastalığından dolayı çiğneme yutma refleksleri zayıf ilacı mümkün değil yutamaz bana eczane ez iyice az su koy içir dedi yada yemeğinin içine koyabilrisin dedi.oğlum balık yağı ve arı sütü polen kullanıyor iştahsızlığı ile ilgili.şuandaki kilosu 9 kilo 76 cm.bana yardımcı olabilirmisiniz.şimdiden teşekkür ederim.meslek hayatınızda başarılar dilerim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Osman Yağmur
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

bu kadar komplex ve bir çok branşın takip ettiği hastaya bu ortamda yardımım olmaz

5 Şubat 2014 09:15