sy
Soru Sahibi
24 Mayıs 2015 11:03

10 sene oldu

Merhaba doktor bey; 1990 doğumluyum 2006 yılında kuyruk sokumum da kıl dönmesi olduğu tespit edildi doktor tarafından bu zamana kadar hiç bir aksiyonda bulunmadım yalnız şimdi yeni yeni iltihap gelmeye başladı uzun zaman hiç birşey yoktu öyle durması bana ne gibi zarar verebilir ağrı kaşıntı vs hiç bir şey yok temizliğide çok önem veriyorum ne yapmam lazım yarımcı olursanız bende çok sevinirim.çok teşşekür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Geçmiş olsun Emre Bey. Pilonidal sinüs hastalığının cerrahi yöntemler dışında tedavisi mümkün değildir. Hasta ameliyat olmazsa, hastalık tekrarlayan iltihaplı ataklarla havzasını genişletebilir. Şu anda iltihabi durumu iyileştirmek için antibiyotik tedavisi başlanmasını ve uygun olduğunuz en yakın zamanda da operasyonu öneririm. Sağlıklı günler dilerim...

24 Mayıs 2015 18:20

Geçmiş olsun

24 Mayıs 2015 18:22

Geçmiş olsun Emre Bey. Pilonidal sinüs hastalığının cerrahi yöntemler dışında tedavisi mümkün değildir. Hasta ameliyat olmazsa, hastalık tekrarlayan iltihaplı ataklarla havzasını genişletebilir. Şu anda iltihabi durumu iyileştirmek için antibiyotik tedavisi başlanmasını ve uygun olduğunuz en yakın zamanda da operasyonu öneririm. Sağlıklı günler dilerim...

24 Mayıs 2015 19:16