KB
Soru Sahibi
23 Eylül 2014 16:47

1 yaş ferro sanol b şurup kullanimi

Hocam kizim 13 aylik yapilan tahlillerde kansizlik cikti doktorumuz ferrosanol b surup gunde 1 olcek verdi Fakat kullanmaya basladigimizdan beri bazi problemler yasadik Diski sayisi artti rengi kirli yesil ve nokta kadar kan bunu doktorumuza Ilettigimizde ilaca devam dedi Ve bu arada diskida degisiklikler icin diski mikroskobisi yaptirdim Hani ilactan oldugunu biliyorum ama baska bisey olmadigini elemek istedim Ve diski mikroskobisi temiz Size sorum kan gordugum halde devam etmelimiyim Yada dr degistirip farkli bir demir takviyesimi almali Not: kizim 4 aylikken ferrum fort damladada diskida kan oldu cocuk dr ve alerji dr Ilaci kesmisti Merak ettigim demire karsi bir alerjimi ilac alerjisimi var kansizlik tedavisi Icin ne yapmaliyim. Cevaplarsaniz sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Deniz Ertem
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Merhaba, demir şurubu dışkıda gizli kan testini pozitif çıkarabilir ama gözle görünür nokta kadar da olsa kanamaya neden olmaz. Özetle demir şurubu kanamaya neden olmaz. Çocuğunuzun zaten kansızlığı olduğunu yazmışsınız belki de başka bir nedene bağlı bu çok çok ufak miktardaki (bazen nokta kadar bazen de gözün göremeyeceği kadar az) kanamalar kansızlığının nedeni olabilir. Önerim bir çocuk gastroenteroloji ve beslenme uzm. danışınız. sağlıklı günler

24 Eylül 2014 23:00