30 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

1 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Bu doktor siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!Bu uzman henüz internet üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-mail adresini bırakın ve uzman internet üzerinden randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

 

Hakkında

Özgeçmişi

Prof. Dr. Hakan Şatıroğlu 23 Eylül 1959’da Konya-Akşehir’de öğretmen bir çiftin ilk çocuğu olarak dünyaya geldi. İlköğretim yıllarını şehir değişikliği yaparak geçiren Şatıroğlu lise eğitimini 1977 yılında İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Tercihini çocukluğundan beri hayalini kurduğu tıp eğitimi üzerine yapan Şatıroğlu, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi olarak lisans hayatına başladı.
 
1983’te fakülteden mezun olan Şatıroğlu SSK İstanbul Hastanesi Dahiliye Servisi’nde
2 yıl süren mecburi hizmetini yerine getirdi. Mecburi hizmetin ardından Ankara Üniversitesi’ndeki eğitim hayatına geri dönen Şatıroğlu, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nda uzmanlık eğitimine başladı.
 
Mesleki Kariyer Basamakları ve Yurtdışı Deneyimleri
Mesleki kariyeriyle ilgili ilk yurtdışı deneyimini İngiltere’de yaşayan Şatıroğlu 1989- 1990 yılları arasında İngiltere’de Londra Üniversitesi Royal Free Tıp Fakültesi ve Cromwell Hospital’de Prof. Norman Morris, Prof. Robert Shaw ve ekibi vasıtasıyla İnfertilite, Tüp Bebek, Klinik Embriyoloki ve Endoskopi eğitimi aldı.

Türkiye’ye geri dönüşüyle birlikte A.Ü. Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda uzman olarak çalışmaya başlayan Prof. Dr. Hakan Şatıroğlu, Üniversite himayesinde bir Tüp Bebek Merkezi kurdu. 1991 yılından bu yana Ankara Üniversitesi Kısırlık Teşhis ve Tedavi Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak hizmet veren kuruluş, Prof. Dr. Hakan Şatıroğlu koordinatörlüğündeki çalışmalarını halen sürdürmektedir.

Ankara Üniversitesi’ndeki Eğitim hayatına ara vermeden devam eden Prf. Dr. Şatıroğlu, 1995 yılında Doçentliğe, 2001 yılında da Profesörlüğe yükseldi.
İngiltere’den sonra mesleki kariyerinde ikinci yurtdışı deneyimini gerçekleştiren Şatıroğlu, 2001 yılında Philedelphia- ABD’deki Temple Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda Misafir Öğretim Üyesi olarak çalıştı.
 
2002’de yurda dönüş yaptıktan sonra Tüp Bebek Merkezi kurma isteğini hayata geçiren Şatıroğlu, 2002 -2007 yıları arasında kurmuş olduğu Gen-Art Tüp Bebek Merkezi’nin koordinatörlüğünü üstlendi. 2007 yılında HŞ Kadın Hastalıkları ve Doğum Dal Merkezini kurdu, aynı dal merkezi içine 2008 yılında Tüp Bebek ünitesinin kuruluşunu yaparak işletmeye başladı.
 
Şatıroğlu, Tüp Bebek Merkezi kurma faaliyetlerini Türkiye ile sınırlandırmayarak 2002- 2004 yılları arasında Bakü Azerbaycan ve Port Harcur / Nijerya’da 2 özel tüp bebek merkezi kurdu ve işletti.
 
Evrensel Platformdaki Görevleri
Kariyerindeki istikrarlı ilerleyişini evrensel boyuta taşıyan Şatıroğlu, 2002 yılında Avrupada’ki köklü cemiyetlerden biri olan European Contraception Society’de Board Üyeliğine seçildi.

Takip eden yıllarda uzmanlık alanında kendini geliştirmeye devam eden Şatıroğlu,
2005 yılında International Planned Parenthood Federation – European Network (IPPF-EN) Avrupa Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi, şu an Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. Şatıroğlu öte yandan, Federation of Paediatric and Adolescent Gynaecology (FIGIJ), European Society of Human Reproduction and Embryology (ESHRE) ve European Society of Gynaecologic Endoscopy (ESGE) üyesidir.
 
Ulusal Derneklerdeki Faaliyetleri
Yurtdışındaki cemiyet faaliyetlerinin yanı sıra Türkiye’de de birçok sivil toplum kuruluşunun bünyesinde çalışan ve yönetim basamağında yer alan Şatıroğlu,2004 tarihinden bu yana Türkiye Aile Planlaması Derneği’ndeki Başkanlık görevini sürdürmektedir. Öte yandan 1997 yılından bu yana Gönüllü Kuruluşlar Ulusal Kadın Sağlığı Komisyonu’ndaki Genel Sekreterlik görevini sürdüren Şatıroğlu, Ulusal Adolesan Jinekoloji Derneği’nin Başkan Yardımcılığını, Sürekli Eğitim, Sağlık ve Kültür Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanlığını ve Ankara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Yönetim Kurulu Üyeliğini yürütmektedir.

Türkiye Obstetrik ve Jinekoloji Derneği ve Ulusal Endoskopik Jinekoloji Derneği Şatıroğlu’nun üye olduğu dernekler arasındadır.

Uzmanlık Alanları

Hasta Yorumları (1)

Çok Memnunum

Kendisini tanıyorum çok iyi bir doktor yalnız şuanda kendilerine ulaşamıyorum bilgisi olan varmı acama

22.08.2015
1 /1 | Toplam 1 görüş bulundu.

Bu uzman hakkındaki görüşlerinizi yazın ve uzmana puan verin.


Makaleler

Yumurta dondurma ile gebelik mümkün

Yumurta Dondurma ile Gebelik Mümkün Çeşitli hastalık ve tedavi süreçleri sebebiyle yumurtalıklarını kaybetme tehlikesi olan kadınlarda yumurta dondurma yöntemi uygulanabiliyor,... Devamı »

Akıntı deyip geçmeyin: çocuk sahibi olmayı engelleyebilir

Akıntı deyip geçmeyin Jinekolojik şikayetler arasında en yaygın ve sık görülen vajinal akıntılar yumurtlama ve gebelik dönemlerinde doğal... Devamı »

Tüp bebekte sorun odaklı tedavi

Çocuk sahibi olamayan çiftlerin son çare olarak başvurdukları tüp bebek tedavisi çifte özel uygulanması gereken bir tedavidir.Çiftin... Devamı »

Doğum kontrol hapları: doğru kullanınca zararı değil yararı var

Sigara tiryakisi kadınlarda olumsuz etkiler yaratabilen doğum kontrol hapları, doğru şartlarda kullanıldığı takdirde sanılanın aksine kadın sağlığında olumlu etkiler... Devamı »

Vitamin c, selenyum, çinko, folik asit : sperm üretimini etkiliyor

Erkek kaynaklı infertilite yani çocuk sahibi olamama durumu özellikle erkek sperminin sayı ve hareketindeki problemlerden kaynaklanıyor. Günümüzde... Devamı »

Kadınların rengini kaçıran sorun: kansızlık

Kansızlık (anemi); yorgunluk, cilt renginde sarılık, tırnaklarda beyazlık gibi belirtilerle kadınların yaşam kalitesini düşüren kansızlık, erken yaşlanma... Devamı »

1/5 | Toplam 26 kayıt bulundu.


Son Cevaplanmış Sorular

Hocam önce saygılar sonra sorum; hocam 8 senelik evliyim.çocuk sahibi olmak için bir tedaviye başladık. deltacortil diye bir ilaç verdi doktorumuz. eşimin spermleri hareketsizmiş. fakat bu ilacı benimde kullanmam gerekiyormuş. 1. ben neden kullanıyorum. 2. benim zaten fazla kilom var. bu ilaç kortiz... Devamı >>

Iyi günler; 2 yıldır gebe kalamıyorum..hormon testlerinde tsh 5.6 çıkıodu, anti tpo değerim 80çıktı. bu nedenle eutrox 25 mg. kullandım 4 ay kadar ..tsh 2.1 değerine geldi t4t3 değerlerimde normal.. rahim fiilmide çektirdim mükkemmel çıktı... hala hamile kalamıyorum... aşılamaya geçmem gerekirmi?t... Devamı >>

Iyi günler.ben geçtiğimiz mayıs ayında ilk tüp bebek tedavimi gördüm ve sonuç negatif oldu.şimdi dondurulmuş embriyo ile şansımı deneyeceğim.yalnız doktorum rahimde sıvı birikmesi olduğunu söyledi.bu tüp bebek denememin başarız olmasına neden olmuş olabilirmi?yada şimdi deneyeceğimide boşuna mı dene... Devamı >>

Merhaba, 3 yıllı evliyiz henüz çocugumuz yok. 7-8 aydır bebek istiyoruz ve doğum kontrol hapını bıraktım. bebek olmadı ve bir sperm testi yaptırdık. gittiğim doktor hemen tüp bebeğe yönlendirdi ancak bu sonuçlara göre gerçekten tüp bebekle mi çocuk sahibi olabiliriz. morfoloji sonuçlarını ve hareket... Devamı >>

Merhabalar doktor bey.sizi tv dende daha önceleri takip etmiştim.şimdiden teşekkürler.ben infertilite hastasıyım.4 yıllık evliyim ,2yıl tedavi gördüm.1kez aşılama yaptırdım.son aşılamamı haziranda yaptırdım ve 22günde adet oldum.ama şuan 2.5 ay oldu hala adet olmadım gebelikte yok.acaba kullandığım... Devamı >>

1/3 | Toplam 11 kayıt bulundu.


.